1

Фальшива валюта: як перевірити купюри на справжність

19 Листопада 2021

Останні кілька років обіг готівки значно знизився завдяки популяризації безготівкового розрахунку. Проте, кожен із нас продовжує користуватися банкнотами для здійснення різних платежів. Одним із недоліків паперових грошей є те, що їх можуть підробляти. Якщо ви вважаєте, що до вас потрапили фальшиві гроші, варто провести ретельну перевірку. Компанія Money 24 поділиться з вами, як це зробити.

Як розпізнати фальшиві купюри самостійно

Проводячи фінансові операції у банках та обмінних пунктах, немає жодної ймовірності отримати підроблені банкноти. У таких установах справжність купюр ретельно перевіряється. Тому найчастіше такі екземпляри можуть потрапити до вас під час обміну на чорному ринку, а також при розрахунках у сумнівних магазинах, на ринках та інших громадських місцях.

Більшість закладів мають спеціальні пристрої, які дозволяють перевірити купюри на справжність з максимальною точністю. Але у звичайних людей їх немає, тому потрібно шукати інші способи перевірки. Є кілька критеріїв, за якими можна відрізнити справжню гривню від фальшивої. Зверніть увагу на:перевірити купюри на справжність

  • Захисну стрічку. Якщо ви розглядаєте лицьову сторону купюри проти світла, полімерна стрічка повинна бути видна ліворуч від центру. Вона трохи втоплена у папір.
  • Водяний знак. На лицьовій частині екземпляра з лівого боку має бути портрет громадського діяча, який співвідноситься з номіналом.
  • Приховане зображення. Його можна побачити, якщо подивитися на банкноту під гострим кутом до джерела світла. Зображення цифрового номіналу має бути рельєфним, прихованим за малим гербом України.
  • Рельєф. Під час друку купюр у папір вплітається безліч різнокольорових волокон. Тому, коли ви торкаєтеся екземпляру подушечками пальців, повинен відчуватися об’єм.

Перевірка доларів та євро на справжність

Цікавитесь, як розпізнати фальшиві купюри американських доларів чи євро? Варто звертати увагу на ті самі ознаки, які описані вище щодо гривні. Додатково кожна валюта має свої особливості. Наприклад, у євро та доларів купюри при стисканні видають характерний хрускіт. Також під різним кутом огляду цифри номіналу змінюють свій колір. Американська валюта має мати напис «In God we trust» на зворотному боці та дві печатки.

Де можна перевірити купюри на справжність у Кривому Розі

Ви вже знаєте, як відрізнити фальшиві гроші від справжніх. Але не завжди можна визначити точний результат лише візуальним оглядом. Тому краще звернутися до обмінного пункту чи банку, де вам допоможуть.

Що відбувається, якщо клієнт звертається до однієї з цих установ, щоб перевірити справжність банкноти, і вона виявляється фальшивою? У такій ситуації касир зобов’язаний вилучити екземпляр, повідомити про випадок до правоохоронних органів та підготувати ордер, завірений печаткою та підписом. Сума, яку вилучає касир, не повертається.

Перевірка справжності купюр у Кривому Розі – Money 24

Якщо ви цікавитеся, де можна перевірити купюри на справжність, звертайтеся до відділення Money 24 у Кривому Розі. Наші фахівці надають цю послугу та з радістю вам допоможуть. Ми:

  • гарантуємо вашу безпеку;
  • знаємо, як перевірити купюру на справжність із 100% точністю;
  • захищаємо ваші особисті дані.

Також у нашій компанії ви можете скористатися обміном валют або замовити грошовий переказ – і бути впевненим, що всі банкноти будуть справжніми.

Схожі публікації
Динаміка валютних курсів: особливості та застосування на практиці
Динаміка валютних курсів: особливості та застосування на практиці
25 Лютого 2021

Щоб грамотно та ефективно працювати на фінансовому ринку, потрібно вивчати курс валют динаміка. Це дозволяє проводити технічний аналіз котирувань, ...

Динаміка курсу долара – коли краще міняти валюту
Динаміка курсу долара – коли краще міняти валюту
25 Лютого 2021

Почесне перше місце в рейтингу світових валют по популярності займає американський долар. Кожний українець вважає, що динаміка курсу долара - це ...

Курс долара в банках і від чого він залежить
Курс долара в банках і від чого він залежить
25 Лютого 2021

Американський долар - перша валюта у світі за всіма показниками. З його допомогою здійснюється більше половини міжнародних грошових транзакцій. Його ...

Курс євро в банках: що потрібно знати для вигідного обміну
Курс євро в банках: що потрібно знати для вигідного обміну
25 Лютого 2021

Євро перебуває на другому місці по обсягах зберігань золотовалютних резервів у світі. За допомогою цієї валюти європейські країни торгують між собою, ...