1

Що чекає на економіку України у 2022 році: прогнози з валютних курсів у Кривому Розі

25 Січня 2022

Кожен, хто стежить за економічною ситуацією в Україні, зауважив, що вже на початку 2022 року ситуація змінилася не на краще. Курс валют у Кривому Розі почав поступово збільшуватися, що особливо помітно щодо долара та євро. Чому так відбувається? Які фактори впливають на девальвацію гривні? Чого очікувати українцям у 2022 році? На всі ці запитання ви знайдете відповіді разом із компанією Money 24.

Актуальна ситуація з курсом валют у Кривому Розі

Готівковий курс валют у Кривому Розі за останні місяці змінився. Давайте спочатку проаналізуємо динаміку. Протягом 2021 року вартість долара змінювалася із 28,2 гривень до 27,5 гривень. Постійно відбувалися коливання, але з середини весни до кінця осені курс поступово зменшувався. До кінця року він становив 26,1 UAH. Але з того моменту ситуація змінилася, та ціна американської валюти почала поступово збільшуватися. Вже зараз вона становить 28,2 гривні.

У євро була схожа динаміка. Рік тому курс становив 34,2 гривні, після чого поступово зменшився до 32,5 гривні. Потім було короткочасне зростання та планомірне зниження вартості європейської валюти. Це тривало аж до листопада 2021 року. На той момент купити євро можна було за 29,9 гривні. Але зараз курс збільшився, і на сьогоднішній день для покупки EUR доведеться виділити майже 32 UAH.

Фінансові експерти виокремлюють кілька причин девальвації гривні. По-перше, це новини, які стосуються воєнного конфлікту між Україною та Росією. Оскільки з’являються відомості, що РФ готує новий напад, відбуваються негативні економічні зміни всередині нашої країни. По-друге, з українського ринку цінних паперів почали активно виходити нерезиденти, що також негативно вплинуло на цінність національної валюти.

готівковий курс валют у Кривому Розі

Які фактори впливають на валютний курс у Кривому Розі

У новому році на курс долара та євро до гривні у Кривому Розі можуть вплинути різні фактори:

  1. Витрати на опалювальний сезон. Оскільки Україна залежить від теплоносіїв і змушена закуповувати їх закордоном, відбувається збільшення імпорту та зростають витрати з бюджету. Така ситуація призводить до девальвації гривні.
  2. Позитивна динаміка експорту. Якщо збільшуватимуться ціни на сільськогосподарську та металургійну продукцію, національна валюта зміцниться. Це пов’язано з тим, що дані категорії товарів країна постачає на експорт та отримує доходи.
  3. Знижений попит на іноземну валюту. Ще наприкінці 2021 року населення стало купувати долари та євро у меншому обсязі. Є можливість, що тенденція збережеться і в новому році, що допоможе підтримувати стабільний курс гривні.

Сценарії щодо курсу долара та євро у Кривому Розі на 2022 рік

Існує кілька версій щодо того, яким буде курс гривні до долара у Кривому Розі у 2022 році. Міжнародний валютний фонд прогнозує, що середньорічний курс становитиме 27,4 гривні. Кабінет Міністрів України має інші припущення. Під час складання річного бюджету було закладено курс 28,6 UAH.

Якщо розглядати прогнози Мінекономіки України, ми побачимо, що середня вартість долара у 2022 році становитиме 27,8 UAH, а до кінця періоду збільшиться до 28,1 UAH. Банкіри, фінансові аналітики та компанії, які займаються інвестиціями, також висловили свої припущення. Вони вважають, що вартість долара перебуватиме в межах 27,8-28,1 UAH. Згідно з прогнозами за ціною євро, у 2022 році вона варіюватиметься в межах 30-32 гривень. А якщо вам знадобиться вигідний обмін USD/UAH або EUR/UAH, звертайтеся в компанію Money 24 у Кривому Розі.